Saunový svět

    Po–Ne 10:00–22:00

Vstupem do saunového světa se vám otevírá relaxace v tajemné zahradě, která v sobě skrývá sedm druhů tajuplných saunových truhel. 

V SAUNOVÉM SVĚTĚ NALEZNETE:

BYLINková sauna

20–30 %

Bylinková sauna vás naláká především na vůně a účinky bylinných esencí, které působí blahodárně na tělo i duši. Prosvětlenou stěnu zdobí tymián, měsíček, echinacea, lékořice a další. Nad kamny je umístěn výparník plný bylinek, jejichž  vůně se postupně odpařuje do celého prostoru saunové kabiny. 

Medová sauna

80–90 °C

10–20 %

V jedinečné medové sauně, která je inspirována plástvemi divokých včel, dochází díky kombinaci automatického parního nárazu a vysoké teploty k intenzivnímu pocení. Tělo se tak zbavuje odpadních látek a dochází k úlevě při bolestech kloubů a uvolnění dýchacích cest. 

panoramatická Finská sauna

85–95 °C

Panoramatická suchá sauna s výhledem na ochlazovací jezírko vás vtáhne do krás naší tajemné zahrady plné saunových truhel. Velkoformátové oblady ze světlého dřeva dodávají celému prostoru eleganci a lesní esence příjemnou vůni. 

sadová sauna

70–80 °C

40–50 %

Zavěšené dřevěné dýhy jsou dominantou prostoru sadové sauny. Svým pohybem a hrou světla a stínu připomínají ovoce a lístky na stromě. Sauna má vyšší vlhkost a její propletené stěny spolu s ovocnými esencemi vás přenesou pod stromy v sadu z Ladovských pohádek.

ceremoniální sauna

80–95 °C

Nejprostornější venkovní sauna v saunovém světě, která je jedinečná umístěním kamen uprostřed místnosti a celodenním programem ve formě saunových ceremoniálů. Vlhkost i teplota v místnosti se může měnit v závislosti na prováděných ceremoniálech. Kapacita ceremoniální sauny je až 60 osob.

Tepidárium

35–45 °C

Prostorem tepidária pulsuje v rytmu pomalého dechu hřejivé teplé světlo, které vám podvědomě pomůže zklidnit váš dech a vaši mysl. Odpočinek zpříjemňuje posezení na vyhřívaných stěrkových lavicích. Tepidárium se vyznačuje pohyblivou teplotou, která se mění v závislosti na počasí. Doporučená doba pobytu je 15 až 20 minut.

solná sauna

70–80 °C

5–10 %

Solná sauna nabízí spojení principů suché sauny s horkým vzduchem a unikátních vlastností soli. Prosvětlené himalájské solné cihly a teplá záře působí hřejivým dojmem na lidskou psychiku. Při pobytu v solné sauně vstřebáváme minerály, které mají příznivý vliv na lidský organismus – na dýchací cesty, pokožku a centrální nervový systém. 

ochlazovací jezírko

0–20 °C

Přírodní koupací jezírko s čistou, filtrovanou vodou slouží ke zchlazení rozehřátého těla po saunování. Před vstupem do jezírka je nezbytné se osprchovat. Teplota vody se mění v závislosti na počasí. 

ochlazovny

10–15 °C

Design ochlazoven připomíná skálu, z níž vyvěrá pramen ledové vody ke zchlazení rozehřátého těla po saunování. 

relaxační zóny & fresh bar

Pro vaši relaxaci po saunování je připravena vnitřní relaxační zóna, tzv. oranžerie, které dominuje světlík a všudypřítomné zavěšené živé rostliny. K dispozici jsou lehátka či posezení u fresh baru. Venkovní relaxační zóna vybízí k pozorování dění v zahradě z lehátka. Občerstvit se lze na fresh baru, kde pro vás každý den připravujeme čerstvé a zdravé občerstvení. 

Wellness je určeno pro dospělé a osoby vyšší než 145 cm. Děti do 15 let musí být pod neustálým dohledem doprovodu osoby starší 18 let.


SAUNOVÉ CEREMONIÁLY

NEVŠEDNÍ zážitek

Saunové ceremoniály se u nás těší čím dál větší oblibě, přitom se jedná o poměrně mladou záležitost.
Rádi bychom vám proto tyto procedury přiblížili a dali tipy, jak si je nejlépe užít...

infinit dárky

darujte radost

Již nyní můžete potěšte své blízké, rodinu, obchodní partnery či sami sebe poukazem do nového wellness centra s jedinečným saunovým světem.