Saunový svět

    Po–Ne 10:00–22:00

Vstupem do saunového světa se vám otevírá relaxace v tajemné zahradě, která v sobě skrývá osm druhů tajuplných saunových truhel. 

V SAUNOVÉM SVĚTĚ NALEZNETE:

Tichá BYLINková sauna

80–90 °C

20–30 %

Bylinková sauna vás naláká především na vůně a účinky bylinných esencí, které působí blahodárně na tělo i duši. Prosvětlenou stěnu zdobí tymián, měsíček, echinacea, lékořice a další. Nad kamny je umístěn výparník plný bylinek, jejichž  vůně se postupně odpařuje do celého prostoru saunové kabiny. Tichá bylinková sauna je určena pro všechny, kteří vyžadují klid a zároveň sami respektují ostatní saunující. 

Medová sauna

80–90 °C

10–20 %

V jedinečné medové sauně, která je inspirována plástvemi divokých včel, dochází díky kombinaci automatického parního nárazu a vysoké teploty k intenzivnímu pocení. Tělo se tak zbavuje odpadních látek a dochází k úlevě při bolestech kloubů a uvolnění dýchacích cest. 

panoramatická Finská sauna

85–95 °C

0–5 %

Panoramatická suchá sauna s výhledem na ochlazovací jezírko vás vtáhne do krás naší tajemné zahrady plné saunových truhel. Velkoformátové oblady ze světlého dřeva dodávají celému prostoru eleganci a lesní esence příjemnou vůni. 

sadová sauna

70–80 °C

40–50 %

Zavěšené dřevěné dýhy jsou dominantou prostoru sadové sauny. Svým pohybem a hrou světla a stínu připomínají ovoce a lístky na stromě. Sauna má vyšší vlhkost a její propletené stěny spolu s ovocnými esencemi vás přenesou pod stromy v sadu z Ladovských pohádek.

Malý dóm

80–95 °C

Prostorná venkovní sauna v saunovém světě, která je jedinečná umístěním kamen uprostřed místnosti a celodenním programem ve formě saunových ceremoniálů. Vlhkost i teplota v místnosti se může měnit v závislosti na prováděných ceremoniálech. Kapacita ceremoniální sauny je až 60 osob.

velký dóm

80–95 °C

Nejmodernější ceremoniální sauna, která v sobě skrývá unikátní ozvučení, kvalitní osvětlení, audiovizuální prvky a malé pódium pro sauna mistry. V sauně se pořádají kromě standardních ceremoniálů také saunové akce (noci, soutěže). Vlhkost i teplota v místnosti se může měnit v závislosti na prováděných ceremoniálech. Kapacita ceremoniální sauny je až 150 osob.

Tepidárium

35–45 °C

Prostorem tepidária pulsuje v rytmu pomalého dechu hřejivé teplé světlo, které vám podvědomě pomůže zklidnit váš dech a vaši mysl. Odpočinek zpříjemňuje posezení na vyhřívaných stěrkových lavicích. Tepidárium se vyznačuje pohyblivou teplotou, která se mění v závislosti na počasí. Doporučená doba pobytu je 15 až 20 minut.

solná sauna

70–80 °C

5–10 %

Solná sauna nabízí spojení principů suché sauny s horkým vzduchem a unikátních vlastností soli. Prosvětlené himalájské solné cihly a teplá záře působí hřejivým dojmem na lidskou psychiku. Při pobytu v solné sauně vstřebáváme minerály, které mají příznivý vliv na lidský organismus – na dýchací cesty, pokožku a centrální nervový systém. 

ochlazovací jezírko

0–18 °C

Přírodní koupací jezírko s čistou, filtrovanou vodou slouží ke zchlazení rozehřátého těla po saunování. Před vstupem do jezírka je nezbytné se osprchovat. Teplota vody se mění v závislosti na počasí. 

ochlazovny

10–15 °C

Design ochlazoven připomíná skálu, z níž vyvěrá pramen ledové vody ke zchlazení rozehřátého těla po saunování. V nových ochlazovnách, které jsou rozděleny na pánskou a dámskou část, najdete také ledové ochlazovací bazénky.

relaxační zóny

Pro vaši relaxaci jsou připraveny vnitřní relaxační zóny. Prosvětlená oranžerie, které dominuje světlík, všudypřítomné zavěšené živé rostliny a houpací lehátka. A panoramatická odpočívárna s výhledem na ceremoniální Snový dóm a termální bazén. K dispozici jsou lehátka či posezení u fresh baru. Využít lze také venkovní relaxační zóny, které vybízí k pozorování dění v zahradě.

fresh bary

Občerstvit se můžete na dvou fresh barech, kam pro vás každý den připravujeme čerstvé občerstvení, slané a sladké pokrmy či polévky, nealko i alko nápoje, fresh džusy, limonády a další . K dispozici stoly s posezením a boxy pro odložení nápojů či občerstvení.

Během dne vám garantujeme 6 roztopených saun z celkem 8 druhů saun.
Wellness je určeno pro dospělé a osoby vyšší než 145 cm. Děti do 15 let musí být pod neustálým dohledem doprovodu osoby starší 18 let.

MAPA AREÁLU


SAUNOVÉ CEREMONIÁLY

NEVŠEDNÍ zážitek

Saunové ceremoniály se u nás těší čím dál větší oblibě, přitom se jedná o poměrně mladou záležitost.
Rádi bychom vám proto tyto procedury přiblížili a dali tipy, jak si je nejlépe užít...

infinit dárky

darujte radost

Potěšte své blízké, rodinu, obchodní partnery či sami sebe poukazem do našich wellness center nebo si vyberte saunovací merch pro zpříjemnění saunování.