Saunový svět

    Po–Ne 10:00–22:00

Vstupem do saunového světa se vám otevírá relaxace v tajemné zahradě, která v sobě skrývá sedm druhů tajuplných saunových truhel. 

V SAUNOVÉM SVĚTĚ NALEZNETE:

BYLINková sauna

80–90 °C

20–30 %

Bylinková sauna vás naláká především na vůně a účinky bylinných esencí, které působí blahodárně na tělo i duši. Prosvětlenou stěnu zdobí tymián, měsíček, echinacea, lékořice a další. Nad kamny je umístěn výparník plný bylinek, jejichž  vůně se postupně odpařuje do celého prostoru saunové kabiny. 

Medová sauna

80–90 °C

10–20 %

V jedinečné medové sauně, která je inspirována plástvemi divokých včel, dochází díky kombinaci automatického parního nárazu a vysoké teploty k intenzivnímu pocení. Tělo se tak zbavuje odpadních látek a dochází k úlevě při bolestech kloubů a uvolnění dýchacích cest. 

panoramatická Finská sauna

85–95 °C

0–5 %

Panoramatická suchá sauna s výhledem na ochlazovací jezírko vás vtáhne do krás naší tajemné zahrady plné saunových truhel. Velkoformátové oblady ze světlého dřeva dodávají celému prostoru eleganci a lesní esence příjemnou vůni. 

sadová sauna

70–80 °C

40–50 %

Zavěšené dřevěné dýhy jsou dominantou prostoru sadové sauny. Svým pohybem a hrou světla a stínu připomínají ovoce a lístky na stromě. Sauna má vyšší vlhkost a její propletené stěny spolu s ovocnými esencemi vás přenesou pod stromy v sadu z Ladovských pohádek.

ceremoniální sauna

80–95 °C

Nejprostornější venkovní sauna v saunovém světě, která je jedinečná umístěním kamen uprostřed místnosti a celodenním programem ve formě saunových ceremoniálů. Vlhkost i teplota v místnosti se může měnit v závislosti na prováděných ceremoniálech. Kapacita ceremoniální sauny je až 60 osob.

Tepidárium

35–45 °C

Prostorem tepidária pulsuje v rytmu pomalého dechu hřejivé teplé světlo, které vám podvědomě pomůže zklidnit váš dech a vaši mysl. Odpočinek zpříjemňuje posezení na vyhřívaných stěrkových lavicích. Tepidárium se vyznačuje pohyblivou teplotou, která se mění v závislosti na počasí. Doporučená doba pobytu je 15 až 20 minut.

solná sauna

70–80 °C

5–10 %

Solná sauna nabízí spojení principů suché sauny s horkým vzduchem a unikátních vlastností soli. Prosvětlené himalájské solné cihly a teplá záře působí hřejivým dojmem na lidskou psychiku. Při pobytu v solné sauně vstřebáváme minerály, které mají příznivý vliv na lidský organismus – na dýchací cesty, pokožku a centrální nervový systém. 

ochlazovací jezírko

0–20 °C

Přírodní koupací jezírko s čistou, filtrovanou vodou slouží ke zchlazení rozehřátého těla po saunování. Před vstupem do jezírka je nezbytné se osprchovat. Teplota vody se mění v závislosti na počasí. 

ochlazovny

10–15 °C

Design ochlazoven připomíná skálu, z níž vyvěrá pramen ledové vody ke zchlazení rozehřátého těla po saunování. 

relaxační zóny & fresh bar

Pro vaši relaxaci po saunování je připravena vnitřní relaxační zóna, tzv. oranžerie, které dominuje světlík a všudypřítomné zavěšené živé rostliny. K dispozici jsou lehátka či posezení u fresh baru. Venkovní relaxační zóna vybízí k pozorování dění v zahradě z lehátka. Občerstvit se lze na fresh baru, kde pro vás každý den připravujeme čerstvé a zdravé občerstvení. 

Wellness je určeno pro dospělé a osoby vyšší než 145 cm. Děti do 15 let musí být pod neustálým dohledem doprovodu osoby starší 18 let.


SAUNOVÉ CEREMONIÁLY

NEVŠEDNÍ zážitek

Saunové ceremoniály se u nás těší čím dál větší oblibě, přitom se jedná o poměrně mladou záležitost.
Rádi bychom vám proto tyto procedury přiblížili a dali tipy, jak si je nejlépe užít...

infinit dárky

darujte radost

Potěšte své blízké, rodinu, obchodní partnery či sami sebe poukazem do našich wellness center nebo si vyberte saunovací kilt pro zpříjemnění saunování.